Laitses sõidetaval Balti karikal ja NEZ-i võistlusel tuleb starti rahvusvaheline võistlejaterivi. Tulekul otseülekanded

Laitses tulevad põnevad kardivõistlused. Foto: Pille Russi

Laupäeval sõidetakse LaitseRallyPargi kardirajal Balti karikavõistluste viimane etapp. Pühapäeval järgneb sellele NEZ (North European Zone) võistlus , kuhu oodatakse ka Rotax Seniori, DD2 ja Mastersi võidusõitjaid. Võistlustulle asub kiirusekummardajaid nii Eestist, Lätist, Leedust, Soomest kui Rootsist.

Klassis KZ2 on seekord starti oodata Eesti paremikku. Stardirivis võib näha nii maailmakarikal 17. koha teeninud Markus Kajakut kui Eesti meistrivõistluste liidrit ja viimast Balti karikavõistluste etapivõitjat Siim Leedmaat. Leedmaa hoiab Balti arvestuses teist kohta leedulase Kajus Šikšnelise järel, kes võitis hooaja alguses oma koduetapi Leedus. Kolmandat kohta hoiab enne viimast etappi leedulane Jokubas Bogdanavicius. Samuti tuleb võistlustulle tugev Rootsi esindus, kuhu kuuluvad rahvusvahelise võistlustaustaga Jesper Sjöberg, Simon Billman, Patrik Jansson ja Vigor Hjorvard.

Leedulased on näidanud seni parimat minekut OK Junioris, sest Balti karikavõistluste esimesed kolm kohta on kahe etapi järel nende käes. Sarja juhib Markas Šilkunas, teine Linas Volungevicius ja kolmas Vanesa Šilkunaite. Parima eestlasena jagab viiendat-kuunedat kohta Theodor Toobal. Roland Kuklane valitseb ühe etapi võiduga klassis OK, teine on Patrick Sarapuu ja kolmas Anders Karu.

Nojus Stasionis, kes korduvalt ka Eesti meistrivõistlustel võistelnud, juhib Balti arvestust klassis Mini 60. Temale järgneb Leedus ebaõnnestunud, aga Lätis poodiumi võtnud Gustas Radavicius. Võiduga Lätis hoiab kolmandat kohta parima eestlasena Markus Kasepõld.

Micro 60s liigub tiitli suunas Jasper Kors, kes võidutses Lätis, ja temale järgneb Bennet Korjus, kes triumfeeris Leedus. Kahele eestlasele järgneb sarja kokkuvõttes leedulane Remigijus Kriauciunas.

Pühapäeval tulevad NEZi raames starti ka Rotax Senior, DD2 ja DD2 Mastersi sõitjad, kelle seas näeme nii Eesti paremiku, lätlasi kui rootslasi. DD2 rivist võib leida 6-kordse Eesti meistri Ragnar Veeruse ja mitmekordse Rootsi meistri David Rehme. DD2 Mastersis juhib eestlaste kaardiväge valitsev Eesti meister Priit Sei.

Mõlemal võistlusel on mängus ka Eesti meistrivõistluste punktid.

Laupäeval algab otseülekanne EAL TV-s kell 10.15.

Pühapäeval algab otseülekanne EAL TV-s kell 10.20.

LOE KA NEID UUDISEID:

28. November 2023

EAL-i teenetemärgi kandidaate saab esitada 12. detsembrini

EAL-i teenetemärgi omistamiseks on võimalik esitada kandidaate kuni käesoleva aasta 12. detsembrini. Taotluse teenetemärgi andmiseks saab esitada iga Eesti...
28. November 2023

Tutvu 2024. aasta kalendriprojektiga!

Valminud on esialgne kalendriprojekt 2024. aastaks. “Avaldame kalendriprojekti, et võistlejad saaksid tutvuda esialgse plaaniga ja korraldajad vaataksid veel korra...
27. November 2023

Mark Martin Loomets WSK poodiumil, Robin Särg etapil teine

Mark Martin Loomets lõpetas WSK hooaja Franciacortas poodiumil, teenides Final Cupi üldkokkuvõttes teise koha. Mini U10 klassis alustas täna...
26. November 2023

Mark Martin Loomets stardib WSK Final Cupil eelfinaalis esikohalt

WSK Final Cupi viimasel etapil Franciacorta kardirajal Mini U10 klassis vägevat sõitu tegev Mark Martin Loomets lisas laupäeval kvalifikatsioonile...